Tek Kanatlı Bir Kuş PDF Kitap indir

Yapı Kredi Yayınları

0/5 Oy yok
İndirilme
3675
Sayfa Sayısı
72
Yayınevi
Yapı Kredi Yayınları
Türü
Türk Edebiyatı Romanları

Bu uygulamayı bildir

Kitap Hakkında

Yaşar Kemal – Tek Kanatlı Bir Kuş PDF indir, e-kitap sitemizde Yaşar Kemal – Tek Kanatlı Bir Kuş kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yaşar Kemal  tarafından kaleme alınan Tek Kanatlı Bir Kuş kitabı 72 sayfadan oluşup kitabı hemen indirip e-kitap ve pdf kitap şekilinde okuyabilirsiniz. Pinterest hesabımız için tıklayınız. Tek Kanatlı Bir Kuş kitabını ücretsiz bir şekilde Sitemizden indirebilirsiniz. Tek Kanatlı Bir Kuş kitap özeti, Tek Kanatlı Bir Kuş google drive indir, pdf kitap indir, epub kitap indir, Tek Kanatlı Bir Kuş pdf oku, Tek Kanatlı Bir Kuş yandex, Yaşar Kemal e-kitap indir pdf, Tek Kanatlı Bir Kuş PDF Drive, Tek Kanatlı Bir Kuş Epub, Tek Kanatlı Bir Kuş kitap indir, Tek Kanatlı Bir Kuş ücretsiz oku, Tek Kanatlı Bir Kuş özeti, Tek Kanatlı Bir Kuş pdf ve Epub oku ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yaşar Kemal – Tek Kanatlı Bir Kuş
Kısa Özet

Edebiyatımızın çınarı, büyük usta Yaşar Kemal`in Tek Kanatlı Bir Kuş kitabı, toplumda bulaşıcı bir hastalık gibi yayılan korkunun destansı bir romanı.Halkının neden terk ettiği bilinmeyen, gizemli karanlık bir kasaba, bu kasabaya atandığı halde gidemeyen bir posta müdürü, yalnızlığın timsali bir istasyon şefi, “Alamancı” bir genç kadın…Ve bütün fantastikliğine karşın son derece gerçekçi gelen bir dünya… Metafor mu? Alegori mi yoksa?Şaşırtıcı ve çok katmanlı olay akışı, kişilerinin zenginliği ve derinliği, zaman zaman bir röportaj keskinliği kazanan masalsı diliyle tam bir Yaşar Kemal romanı.Tek Kanatlı Bir Kuş`da toplumda bulaşıcı bir hastalık gibi yayılan korkuyu anlatan Yaşar Kemal, kitabın ana teması korku ile ilgili “Ben hep korkudan korktum. Korkudan çok korktum. Roman yazdığım zaman içimde bir korku istemezdim. O yüzden bu kitapta da korkuyu anlattım. Kayseri`de askerlik yaptığım kasabanın üzerinde büyük bir taş vardı ve bütün kasaba bu taşın üzerlerine düşeceğinden korkuyor, taşı üzerilerine düşmesin diye demir zincirlerle bağlıyorlardı. Madem korkuyorsunuz o zaman çekin gidin derdim. Seneler senesi bu korkuyu yazmak istedim” diyor.Romanının başkahramanları olan Posta Müdürü Remzi Bey ve karısı Melek Hanım`ın çileli yolculuğundan ve o dönem için şartları çok daha ağır olan postacılık mesleğinden bahseden Yaşar Kemal, “O dönemde Anadolu`da postacıdan daha önemli bir kişi yoktu. Özellikle benim için postacı çok önemliydi. O zaman bana mektuplar geliyordu. Bu mektupları benden önce jandarmalar okuyordu. Bazen makale yazar gazeteye göndermek isterdim. Bu makaleler bazen gider, bazen de gitmezdi” diye ekliyor.Yaşar Kemal`in 1960`ların sonunda yazdığı ve şimdi yayımlamaya karar verdiği Tek Kanatlı Bir Kuş romanı, okuru 1960`lı yılların Anadolusu`na götüren tarihi bir belge olmanın yanı sıra büyük ustanın edebiyatında önemli bir dönemi de gözler önüne seriyor.
Yaşar Kemal – Tek Kanatlı Bir Kuş PDF Kitap indir

—————————————————————————————————————–

Yaşar Kemal – Tek Kanatlı Bir Kuş Epub Kitap indir Bu Türü sevenler için bilhassa okunmasını tavsiye edebileceğimiz mükemmel bir kitap. Öteki eserlere bakmak için Pdf Kitap İndir linkinden birbirinden güzel kitapla arşivimize bakabilirsiniz. Yaşar Kemal – Tek Kanatlı Bir Kuş ücretsiz Kitap indir Kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz. Kitap isteklerinizi daima dikkate alıyoruz. Okumak ruhun oksijenidir!

——————————————————————————————————————

Yaşar Kemal – Tek Kanatlı Bir Kuş Nasıl Ücretsiz PDF Kitap  İndirebilirim? Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat bu kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Yaşar Kemal – Tek Kanatlı Bir Kuş kitabını indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Ücretsiz ve hızlı şekilde PDF Kitap indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz PDF Kitap dosyasına erişebilirsiniz. İyi ki Kitaplar Var!


=> Ufkunuzu Açacak Romanlar

——————————————————————————————————————

İndirme Linkleri!

PDF formatında indir!

Epub formatında indir!

Word doc. formatında indir!

Yandex Disk Drive İndir!

Google Drive İndir!