KÜÇÜK ŞEYLER PDF Kitap indir

İş Bankası Kültür Yayınları

0/5 Oy yok
İndirilme
7248
Sayfa Sayısı
84
Yayınevi
İş Bankası Kültür Yayınları
Türü
Türk Edebiyatı Romanları

Bu uygulamayı bildir

Kitap Hakkında

Samipaşazade Sezai – KÜÇÜK ŞEYLER PDF indir, e-kitap sitemizde Samipaşazade Sezai – KÜÇÜK ŞEYLER kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Samipaşazade Sezai  tarafından kaleme alınan KÜÇÜK ŞEYLER kitabı 84 sayfadan oluşup kitabı hemen indirip e-kitap ve pdf kitap şekilnde okuyabilirsiniz. Pinterest hesabımız için tıklayınız. KÜÇÜK ŞEYLER kitabını ücretsiz bir şekilde Sitemizden indirebilirsiniz. KÜÇÜK ŞEYLER kitap özeti, KÜÇÜK ŞEYLER google drive indir, pdf kitap indir, epub kitap indir, KÜÇÜK ŞEYLER pdf oku, KÜÇÜK ŞEYLER yandex, Samipaşazade Sezai e-kitap indir pdf, KÜÇÜK ŞEYLER PDF Drive, KÜÇÜK ŞEYLER Epub, KÜÇÜK ŞEYLER kitap indir, KÜÇÜK ŞEYLER ücretsiz oku, KÜÇÜK ŞEYLER özeti, KÜÇÜK ŞEYLER pdf ve Epub oku ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Samipaşazade Sezai – KÜÇÜK ŞEYLER
Kısa Özet

Küçük Şeyler sıradan insanın başına gelmesi muhtemel sıradan olayları, acıları, ümitleri, hayal kırıklıklarını, yani kimi hayat gerçeklerini ve bu gerçekler karşısında yaşanan duyguları ele alıyor. Ağaçların kesilmesine üzüntü duymamız, kuş sesleriyle neşelenip aşk uğruna acı çekmemiz, bir tebessümle umutlanıp kurduğumuz hayallerin yıkılıvermesi gibi olağan ama okuru derinden etkilemeyi başaran hikâyelerdir bunlar. Türk edebiyatına modern anlamda hikâyenin ilk örneklerini kazandıran Samipaşazade Sezai, Küçük Şeyler için yazdığı önsözde, neyin anlatıldığının değil, nasıl anlatıldığının önemli olduğunu vurgulayarak hikâyenin gücünün ayrıntıda gizli olduğunu ve güzel yazıldığı sürece basit konuların da önem kazanacağını söyler.Samipaşazade Sezai (1859-1936) İstanbul’da doğan Sezai’nin çocukluk ve ilkgençlik yılları Maarif nazırlığı da yapmış olan babası Sami Paşa’nın Taşkasap’taki büyük konağında geçer. Bu konak dönemin meşhur fikir adamlarına, yazar ve şairlerine ev sahipliği yapan önemli bir buluşma noktasıdır. Sezai burada pek çok yazar ve şairle tanışır. Özel hocalardan Arapça, Farsça ve Fransızca dersleri alır. Gençlik yıllarında oldukça etkilendiği Namık Kemal ve yakın dostu Abdülhak Hamit’in yenilikçi düşüncelerini benimseyen Sezai, 1880’de Londra Sefaretine ikinci kâtip olarak atanır. Burada Batı edebiyatını, özellikle Shakespeare’in eserlerini inceleme imkânı bulur. Londra’da geçirdiği bu zaman onun düşünce dünyasını ve edebi ufkunu genişletir. 1901’e kadar İstanbul’da Hariciye Nezareti’nde muavinlik görevini sürdürür. İstanbul’da geçirdiği 1886-1901 yıllarında Sergüzeşt’i, Küçük Şeyler’i ve Rumûzü’l-Edeb’i yayımlar.İstanbul’un alafranga dünyasına yönelik ilk köklü saptamalar onun eserlerinde belirir.Sergüzeşt’te esirlik ve özgürlük kavramlarını işlemesi hükümetin takip çemberine girmesine neden olur ve 1901’de Paris’e kaçar, burada Jön Türkler’e katılır. Tanzimat dönemi yenilikçi edebiyatın öncülerinden Samipaşazade Sezai’nin seçme eserlerine Türk Edebiyatı Klasikleri Dizimizde yer vermeyi sürdüreceğiz.
Samipaşazade Sezai – KÜÇÜK ŞEYLER PDF Kitap indir

—————————————————————————————————————–

Samipaşazade Sezai – KÜÇÜK ŞEYLER Epub Kitap indir Bu Türü sevenler için bilhassa okunmasını tavsiye edebileceğimiz mükemmel bir kitap. Öteki eserlere bakmak için Pdf Kitap İndir linkinden birbirinden güzel kitapla arşivimize bakabilirsiniz. Samipaşazade Sezai – KÜÇÜK ŞEYLER ücretsiz Kitap indir Kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz. Kitap isteklerinizi daima dikkate alıyoruz. Okumak ruhun oksijenidir!

——————————————————————————————————————

Samipaşazade Sezai – KÜÇÜK ŞEYLER Nasıl Ücretsiz PDF Kitap  İndirebilirim? Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat bu kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Jose Mauro de Vasconcelos – KÜÇÜK ŞEYLER kitabını indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Ücretsiz ve hızlı şekilde PDF Kitap indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz PDF Kitap dosyasına erişebilirsiniz. İyi ki Kitaplar Var!

——————————————————————————————————————

İndirme Linkleri!

PDF formatında indir!

Epub formatında indir!

Word doc. formatında indir!

Yandex Disk Drive İndir!

Google Drive İndir!