İnce Memed – 4 PDF Kitap indir

Yapı Kredi Yayınları

0/5 Oy yok
İndirilme
2744
Sayfa Sayısı
640
Yayınevi
Yapı Kredi Yayınları
Türü
Türk Edebiyatı Romanları

Bu uygulamayı bildir

Kitap Hakkında

Yaşar Kemal – İnce Memed – 4 PDF indir, e-kitap sitemizde Yaşar Kemal – İnce Memed – 4 kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yaşar Kemal  tarafından kaleme alınan İnce Memed – 4 kitabı 640 sayfadan oluşup kitabı hemen indirip e-kitap ve pdf kitap şekilnde okuyabilirsiniz. Pinterest hesabımız için tıklayınız. İnce Memed – 4 kitabını ücretsiz bir şekilde Sitemizden indirebilirsiniz. İnce Memed – 4 kitap özeti, İnce Memed – 4 google drive indir, pdf kitap indir, epub kitap indir, İnce Memed – 4 pdf oku, İnce Memed – 4 yandex, Yaşar Kemal e-kitap indir pdf, İnce Memed – 4 PDF Drive, İnce Memed – 4 Epub, İnce Memed – 4 kitap indir, İnce Memed – 4 ücretsiz oku, İnce Memed – 4 özeti, İnce Memed – 4 pdf ve Epub oku ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Yaşar Kemal – İnce Memed – 4
Kısa Özet

Otuz iki yıllık bir zaman diliminde yazılan İnce Memed dörtlüsü, düzene başkaldıran Memed`in ve insan ilişkileri, doğası ve renkleriyle Çukorava`nın öyküsüdür. Yaşar Kemal`in söyleşiyle “içinde başlakdırma kurduyla doğmuş” bir insanın, “mecbur adam”ın romanı. Eşkıyalığı bırakarak evlendiği Seyran ile bir Akdeniz kasabasına yerleşen Memed, burada milli mücadele kahramanlarından muallim Zeki Nejad`la dostluk kurar. Memed, köylüye zulmeden çeltikçilerle mücadele eden Zeki Nejad`ı öldürten Şakir Bey`i öldürerek yeniden dağa çıkar. Kendini yakalamak için köyleri boşaltarak kölyüleri Çukurova`ya süren milletvekili Arif Saim Bey`i öldürür. Bu olaydan sonra İnce Memed`in imi timi belirsiz olur. “Türk halkının 1950 yılında, çeyrek yüzyıllık bir siyasal iktidarı niçin değiştirdiğini anlamak için bence İnce Memed 4`ü, bu, resmi tarihin dışında yazılmış romanı okumak yeter.” Fethi Naci, Bir Romancı: Yaşar Kemal “İnce Memed hem Homeros şiiri, hem ortaçağ türküleri, hem de bir proleter destanı ya da bir serüven romanı, hatta toplumsal bir belge niteliği taşıyor. ” Jacqueline Piatier, Le Monde, (Fransa) “İnce Memed serisinin 1987 tarihli dördüncü ve son kitabı, Robin Hoodvari bir serüven hikayesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda müthiş bir şiirsellik taşıyor.” Regina Karachouli, Sachsische Zeitung, (Almanya) “Çağdaş Türkiye`de yaşayan bir efsaneye dönüşen asi gencin yabanıl, hüzünlü ve unutulmaz destanı.” The Bookseller, (İngiltere)
Yaşar Kemal – İnce Memed – 4 PDF Kitap indir

—————————————————————————————————————–

Yaşar Kemal – İnce Memed – 4 Epub Kitap indir Bu Türü sevenler için bilhassa okunmasını tavsiye edebileceğimiz mükemmel bir kitap. Öteki eserlere bakmak için Pdf Kitap İndir linkinden birbirinden güzel kitapla arşivimize bakabilirsiniz. Yaşar Kemal – İnce Memed – 4 ücretsiz Kitap indir Kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz. Kitap isteklerinizi daima dikkate alıyoruz. Okumak ruhun oksijenidir!

——————————————————————————————————————

Yaşar Kemal – İnce Memed – 4 Nasıl Ücretsiz PDF Kitap  İndirebilirim? Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat bu kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Jose Mauro de Vasconcelos – İnce Memed – 4 kitabını indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Ücretsiz ve hızlı şekilde PDF Kitap indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz PDF Kitap dosyasına erişebilirsiniz. İyi ki Kitaplar Var!

——————————————————————————————————————

İndirme Linkleri!

PDF formatında indir!

Epub formatında indir!

Word doc. formatında indir!

Yandex Disk Drive İndir!

Google Drive İndir!