Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler PDF Kitap indir

İş Bankası Kültür Yayınları

0/5 Oy yok
İndirilme
6683
Sayfa Sayısı
123
Yayınevi
İş Bankası Kültür Yayınları
Türü
Hikayeler

Bu uygulamayı bildir

Kitap Hakkında

Sait Faik Abasıyanık – Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler PDF indir, e-kitap sitemizde Sait Faik Abasıyanık – Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sait Faik Abasıyanık  tarafından kaleme alınan Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler kitabı 123 sayfadan oluşup kitabı hemen indirip e-kitap ve pdf kitap şekilinde okuyabilirsiniz. Pinterest hesabımız için tıklayınız. Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler kitabını ücretsiz bir şekilde Sitemizden indirebilirsiniz. Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler kitap özeti, Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler google drive indir, pdf kitap indir, epub kitap indir, Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler pdf oku, Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler yandex, Sait Faik Abasıyanık e-kitap indir pdf, Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler PDF Drive, Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler Epub, Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler kitap indir, Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler ücretsiz oku, Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler özeti, Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler pdf ve Epub oku ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Sait Faik Abasıyanık – Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler
Kısa Özet

İçindekiler;Stelyanos Hrisopulos GemisiZemberekÇamaşır İpleri ve Don Gömlek HayaletleriBen Ne Yapayım?Havuz BaşıUzun ÖmerKraliçenin EvindeAçık Hava OteliDiş ve Diş Ağrısı Nedir Bilmeyen AdamBir İlkbahar HikâyesiFındıkEftalikus’un KahvesiSinağrit BabaSon KuşlarSivriada GeceleriSivriada SabahıHaritada Bir NoktaBir Kaya Parçası GibiHişt, Hişt!..Dülger Balığının ÖlümüBu kitapta Sait Faik’in deniz kokusuyla, çocuk sesleriyle, balıkçı sohbetleriyle, martılarla, türlü türlü balıklarla donattığı sıcacık hikâyeleri bir araya getirildi.Seçme Hikâyeler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilköğretim öğrencileri için belirlediği 100 Temel Eser’de yer almaktadır.Sait Faik Abasıyanık 18 Kasım 1906’da Adapazarı’nda dünyaya geldi. İlköğrenimini Rehber-i Terakki Okulu’nda tamamladıktan sonra, 1925’te İlstanbul Erkek Lisesi’ne yazıldı. Aldığı disiplin cezası nedeniyle ortaöğrenimini Bursa Erkek Lisesi’nde tamamlamak zorunda kaldı (1928). Bir süre İstanbul Darülfünunu’nda (Üniversitesi) Türkoloji okudu (1928). Babası Mehmet Faik Bey’in isteğiyle iktisat öğrenimi için İsviçre’ye gitti. Lozan’dan kısa süre içinde ayrılarak Fransa’nın Grenoble şehrine geçti ve 1931-1935 yılları arasında Fransa’da kaldı. İstanbul’a dönünce kısa bir süre Halıcıoğlu Ermeni Yetim Mektebi’nde Türkçe öğretmenliği yaptı. Babasının ısrarıyla açtıkları toptancı tahıl dükkânını işletmeye başladı, fakat başarısızlıklarla sonuçlanan bu girişimin ardından sadece yazı yazarak geçinmeye karar verdi.Babasını 1939’da kaybetti ve annesi Makbule Hanım’la birlikte Burgazada’daki evlerinde yaşamaya başladı. İkinci Dünya Savaşı sırasında bir ay kadar Haber gazetesinde adliye muhabirliği yaptı (1942). *Modern edebiyata yaptığı hizmetlerden dolayı* Amerika’daki Mark Twain Derneği’ne onur üyesi seçildi (1953). 11 Mayıs 1954 tarihinde uzun süredir mücadele ettiği siroz hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti.
Sait Faik Abasıyanık – Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler PDF Kitap indir

—————————————————————————————————————–

Sait Faik Abasıyanık – Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler Epub Kitap indir Bu Türü sevenler için bilhassa okunmasını tavsiye edebileceğimiz mükemmel bir kitap. Öteki eserlere bakmak için Pdf Kitap İndir linkinden birbirinden güzel kitapla arşivimize bakabilirsiniz. Sait Faik Abasıyanık – Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler ücretsiz Kitap indir Kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz. Kitap isteklerinizi daima dikkate alıyoruz. Okumak ruhun oksijenidir!

——————————————————————————————————————

Sait Faik Abasıyanık – Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler Nasıl Ücretsiz PDF Kitap  İndirebilirim? Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat bu kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde Sait Faik Abasıyanık – Sait Faik Abasıyanık Seçme Hikayeler kitabını indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Ücretsiz ve hızlı şekilde PDF Kitap indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz PDF Kitap dosyasına erişebilirsiniz. İyi ki Kitaplar Var!


=> Ufkunuzu Açacak Romanlar

——————————————————————————————————————

İndirme Linkleri!

PDF formatında indir!

Epub formatında indir!

Word doc. formatında indir!

Yandex Disk Drive İndir!

Google Drive İndir!