Paul İle Virginie PDF Kitap indir

İş Bankası Kültür Yayınları

0/5 Oy yok
İndirilme
2088
Sayfa Sayısı
128
Yayınevi
İş Bankası Kültür Yayınları
Türü
Fransız Edebiyatı Kitapları

Bu uygulamayı bildir

Kitap Hakkında

J. H. Bernardin De Saint-Pierre – Paul İle Virginie PDF indir, e-kitap sitemizde J. H. Bernardin De Saint-Pierre – Paul İle Virginie kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. J. H. Bernardin De Saint-Pierre  tarafından kaleme alınan Paul İle Virginie kitabı 128 sayfadan oluşup kitabı hemen indirip e-kitap ve pdf kitap şekilinde okuyabilirsiniz. Pinterest hesabımız için tıklayınız. Paul İle Virginie kitabını ücretsiz bir şekilde Sitemizden indirebilirsiniz. Paul İle Virginie kitap özeti, Paul İle Virginie google drive indir, pdf kitap indir, epub kitap indir, Paul İle Virginie pdf oku, Paul İle Virginie yandex, J. H. Bernardin De Saint-Pierre e-kitap indir pdf, Paul İle Virginie PDF Drive, Paul İle Virginie Epub, Paul İle Virginie kitap indir, Paul İle Virginie ücretsiz oku, Paul İle Virginie özeti, Paul İle Virginie pdf ve Epub oku ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

J. H. Bernardin De Saint-Pierre – Paul İle Virginie
Kısa Özet

Jacques Henri Bernardin de Saint-Pierre (1737-1814): Fransız yazar ve botanikçi. Mauritius Adası’nda mühendis olarak askerlik yapmış, Hint Okyanusu’ndaki Fransız kolonilerindeki yaşamı ilk elden tecrübe etmiştir. Kolonilerdeki ilkel yaşam, başta Paul ile Virginie olmak üzere, Voyage à l`île de France [l`île de France’a Seyahat], La Chaumière indienne [Hint Kulübesi] gibi eserlerine ilham vermiştir. Dost olduğu J. J. Rousseau’nun sadık bir takipçisi, ilkel kültürlere yönelişinin ilk destekçilerinden biridir. Yazarın ününü borçlu olduğu Paul ile Virginie, bir adada birlikte büyümüş iki genç arasında yaşanan masum aşkın, uygarlığın araya girmesiyle birlikte uçuruma sürüklenişinin ve bu iki günahsız gencin hayatını sarmalayan pastoral cennetin çöküşünün trajik hikâyesidir. Tanzimat döneminde Batı edebiyatından yapılan ilk çevirilerden biri olması sebebiyle, yeni edebiyatımıza bir dönem yön veren Romantizm’in de ülkemizdeki ilk elçilerinden biri olmuştur. Paul ile Virginie yepyeni bir çeviriyle Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi’nde.
J. H. Bernardin De Saint-Pierre – Paul İle Virginie PDF Kitap indir

—————————————————————————————————————–

J. H. Bernardin De Saint-Pierre – Paul İle Virginie Epub Kitap indir Bu Türü sevenler için bilhassa okunmasını tavsiye edebileceğimiz mükemmel bir kitap. Öteki eserlere bakmak için Pdf Kitap İndir linkinden birbirinden güzel kitapla arşivimize bakabilirsiniz. J. H. Bernardin De Saint-Pierre – Paul İle Virginie ücretsiz Kitap indir Kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz. Kitap isteklerinizi daima dikkate alıyoruz. Okumak ruhun oksijenidir!

——————————————————————————————————————

J. H. Bernardin De Saint-Pierre – Paul İle Virginie Nasıl Ücretsiz PDF Kitap  İndirebilirim? Sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat bu kitabı indirebilirsiniz. Sizlerde J. H. Bernardin De Saint-Pierre – Paul İle Virginie kitabını indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Ücretsiz ve hızlı şekilde PDF Kitap indirebilir, dilediğiniz zaman indirdiğiniz PDF Kitap dosyasına erişebilirsiniz. İyi ki Kitaplar Var!


=> Ufkunuzu Açacak Romanlar

——————————————————————————————————————

İndirme Linkleri!

PDF formatında indir!

Epub formatında indir!

Word doc. formatında indir!

Yandex Disk Drive İndir!

Google Drive İndir!